Sıkça Sorulan Sorular

Üyelik Hakkın da Bilgi

Üyelik ücretli mi, zorunlu mu?

Üyelik işlemleri ücretli değildir, sipariş aşamasına geçmek için web sitemize üyelik zorunludur.

Üyelik Şifremi Unuttum, Ne Yapabilirim?

Durumu müşteri temsilcilerimize yazılı, ya da sesli iletişim kanalımız olan 0551 596 29 67 numaralı Müşteri Hizmetlerini arayarak  ‘mail adresiniz ile birlikte’ ileterek şifrenizin düzenlenmesini talep edebilirsiniz.

Tarafınızdan E-Mail Ve Sms Almak İstemiyorum, Ne Yapabilirim?

Müşteri temsilcilerimize yazılı ve sesli iletişim kanallarımızdan müşteri temsilcilerimizle görüşerek tarafınıza sms ve mail gönderiminin iptal edilmesini talep edebilirsiniz.

 

Aradığım Ürünü Nasıl Bulurum?

Site Üzerinde Aradığım Ürünü Nasıl Bulabilirim?

Web sitemizde üst kısmında bulunan arama bölümünden yaralanarak ürün adını veya yazar adını girerek arama sağlayabilirsiniz.  Aradığınız ürün sonuçlarda çıkmıyorsa ürünün sitemizde satışı olmayabilir. Ürün ‘’tükendi’’ olarak görünüyorsa ‘’Gelince Haber Ver’’ butonuna tıkladığınızda ürün stoklarımıza girdiğinde tarafınıza bilgilendirme mail yoluyla yapılacaktır. Ürünün ne zaman stoklara gireceği ile ilgili durum yayın evi ve tedarikçi firmaya bağlı olduğu için maalesef net bir tarih paylaşamamaktayız. 

Ürünün fiyatı nedir?

Ürünlerimizin fiyatları kampanyaya göre değişebildiği için en doğru bilgileri aradığınız ürünü web sitemizde aratıp öğrenebilirsiniz. Tüm güncel bilgiler web sitemizde ürün detayında mevcuttur.

 

Sipariş ve İade Süreci Nasıl İşliyor?

Ürün ve sipariş iadesini nasıl yapabilirim?

Teslim almış olduğunuz ürünlerle ilgili tüm süreçlerle 0551 596 29 67 numaralı Whatsapp Destek Hattımız ilgilenmektedir. Siparişinizi teslim aldıktan 24 saat içinde bize yazılı olarak talebinizi iletirseniz mesaj sıralamasına göre tarafınıza en kısa sürede dönüş sağlanacaktır.

Whatsapp iade hattından yanıt alamadım ne yapmalıyım?

Whatsapp iade hattımızdan 24-48 saat içerisinde tarafınıza dönüş yapılmaktadır. Size daha hızlı dönüş yapılabilmesi için mesajınızı bir defada yazıp bizden dönüş beklemenizi rica ederiz, tarafımızdan yanıtlanmadan arka arkaya yazılan iletilerde mesaj sırası değişmekte ve bu durum mesajınızın geç görülmesine sebebiyet vermektedir. Anlayışınız için teşekkür ederiz.

 

Sipariş ve Ürün İptal Etme Nasıl Yapılır?

Siparişimi Nasıl İptal Edebilirim?

Web site ve mobil uygulamamızdaki sipariş alanı içinden siparişinizin üzerine tıklayıp SİPARİŞ DETAY sayfasına ulaşarak ''İptal Talebi'' butonuna tıklayıp siparişinizin tamamı için iptal talebi oluşturabilirsiniz. Eğer siparişiniz kargoya verilmemişse, iptal edilemeyecektir, iade oluşturmak durumunda olacaksınızdır. İptal talebi onaylanan siparişlerde ücret iadeniz otomatik olarak 3-5 iş günü içinde kredi kartınıza/hesabınıza yansıyacaktır.

Siparişimden Nasıl Ürün İptal Edebilirim?

Siparişinizin içinden ürün iptal etmek istediğinizde siparişinizin içine girip ilgili ürünü seçip iptal edebilirsiniz. Eğer siparişiniz kargoya verilmemişse, ürün iptaliniz onaylanacaktır.

Siparişim kargoya verildikten sonra nasıl iptal edebilirim?

Siparişiniz kargoya verildikten sonra sistem üzerinden iptal işlemi gerçekleştirilememektedir. Siparişinizi teslim almamanız durumunda tarafımıza iade olarak gelecektir ve ücret size ait olacaktır.

 

Kargo ve Teslimat Aşamaları Nelerdir?

Hangi kargo firmaları ile çalışmaktasınız?

Şu anda PTT Kargo firmasıyla çalışmaktayız.

 

Kargo Ücretlerinizi Öğrenebilir Miyim?

Kargo ücretlerimiz 100 TL altında 10 TL olarak ücretlendirmektedir. 75 TL üzerine ücretsiz kargo sağlanmaktadır.

 

Siparişimi oluşturduktan sonra kargo firmasını değiştirebilir miyim?

Hayır değiştiremezsiniz siparişiz üzerine otomatik kargo barkodu çıkmaktadır. Mevcut olan tek kargo firması vardır.

Kargo Takip Numaramı Nasıl Görebilirim?

Üyeliğiniz üzerinden ‘’Siparişlerim’’ bölümünde görünmektedir. Hangi kargo firmasını seçerek sipariş oluşturduysanız ilgili firma tarafından da cep telefonunuza SMS olarak kargo takip numaranız gönderilmektedir.

Kargo Firması İle İlgili Şikayetimi Nasıl İletebilirim?

İlk öncelik olarak mevcut kargo firmanıza iletmenizi öneririz sonra ise bize kargo@rifkikitap.com adresinize sipariş numaranız sistemde kayıtlı adınız soyadınızla birlikte şikayetinizi dile getirebilirsiniz.

Yurtdışına gönderiminiz var mı?

Şu an için maalesef yurtdışına gönderimimiz mevcut değildir. Anlayışınız için teşekkür ederiz.

 

 

Tedarik ve Stok Nasıl Olur?

Web Sitenizde Stok Bilgisi Neden Yok?

Ürünler için satışa uygunluğu bulunan birçok kanal ile sitemiz arasında doğrudan bir entegrasyon olduğu ve sizlere sunduğumuz ürün yelpazesinin zenginliği ve ek olarak mağazalarımızda aktif satışın her an devam ediyor olması gibi sebeplerle sitemiz üzerinde herhangi bir stok bilgisi yer almamaktadır. Aradığınız ürün tedarikçi firmadan tedarik edilebilir durumda veya stoklarımızda mevcutsa sitede satışa açık durumdadır, değilse ‘’Gelince Haber Ver’’ seçeneği ekranda görünmektedir.

Tedarik Süreci ve ‘Ürünün Tedarik Siparişi Verildi’’  ne demektir?

Rıfkı kitap olarak her gün ürün yelpazemizi genişletmeye çalışmaktayız bu yüzden stoklarımızı tedarik etme aşamasında gelen siparişlerimizi “Ürün Tedarik Siparişi Verildi” bölümüne sokarak siparişinizi tedarik edip size göndermekteyiz.

 

Ödeme İşlemleri Nasıl Yapılır?
Ücret İadesi Nasıl Olur?

Baskısı Bulunamayan Ürün Nedir Ve Ücret İadesi Ne Zaman Yapılır?

Sipariş  vererek talep ettiğiniz ürün web sitemizde de belirttiğimiz üzere eğer elimizde mevcut değilse beraber çalıştığımız tedarikçi firma veya yayınevlerinden temin ederek tarafınıza gönderim yaptığımız için eğer tedarik etmeye çalıştığımız ürün tarafımıza hasarlı gelmişse, ilgili ürünün bize ulaşma tarihi beklenenden çok daha fazla sürecekse, ilgili ürünün gerçekten yayınevinde baskısı yoksa ‘’baskısı bulunamadığından’’ ürün tarafımızca iptal edilmektedir, bununla ilgili tarafınıza e-mail gönderilmekte ve ücret iade süreciniz başlatılmaktadır.

Siparişinizde tek ürün varsa ve o da baskısı bulunamadığından iptal edildiyse ücret iadeniz aynı gün içinde tarafınıza yapılmaktadır ve bankanıza bağlı olarak 3-5 iş günü içerisinde hesabınıza yansımaktadır. Siparişinizde birden fazla ürün varsa ve bir ürün baskısı olmadığı için iptal edildiyse ücret iade süreciniz başlamaktadır fakat iadeniz siparişiniz kargoya verildiği zaman yapılmaktadır ve bankanıza bağlı olarak 3-5 iş günü içinde hesabınıza yansımaktadır.

Ücret İadem Ne Zaman Yapılır?

Tüm siparişinizi iptal ettiyseniz aynı gün ücret iadenizi yapmaktayız fakat bankanıza bağlı olarak 3-5 iş günü içerisinde hesabınıza yansımaktadır. Siparişinizin içinden 1 veya daha fazla ürün iptal ettiyseniz ücret iadenizi siparişinizi kargoya verdiğimiz zaman yapmaktayız ve yine bankanıza bağlı olarak 3-5 iş günü içerisinde hesabınıza yansımaktadır.  Siparişinizi teslim almadıysanız veya bize iade ettiyseniz siparişiniz tarafımıza geri gönderildiğinde ücret iadenizi aynı gün yapmaktayız ve yine bankanıza bağlı olarak 3-5 iş günü içerisinde hesabınıza yansımaktadır.  Tedarik aşamasındaki ürününüz baskısı bulunamadığı için iptal edildiğinde siparişiniz kargoya verildiğinde ücret iadenizi de yapmaktayız.  Bazen bankanızdan kaynaklı ücret iade sürecinizde sorunlar yaşayabilmekteyiz o zaman da sizden IBAN bilgilerinizi e-mail yoluyla isteyerek havale/Eft yoluyla ücret iadenizi yapmaktayız, bu süreçte sisteme kayıtlı e-mail adresinizi kontrol ederek göndermiş olduğumuza e-maile geri dönüş yapmanız ücret iade sürecinizi hızlandıracaktır.

 

Sipariş Hazırlıkları ve Kargolama Süresi Ne Kadar?

Sipariş Hazırlanıyor Ne Demek?

Siparişinizi oluşturduktan sonra siparişinizdeki ürünlerin kontrolü, elimizde mevcut olup olmadığı ile ilgili kontroller yapılmaktadır.  Kontrol tamamlandıktan sonra ürünlerinizin hepsi elimizde mevcutsa ilgili ürünler raflardan toplanıp siparişinize eklenmektedir. Tüm ürünler aynı yerde ve rafta olmadığından sırasıyla siparişinize eklenmektedir, bu da hazırlık sürecimizi ifade etmektedir. Eğer tüm ürünleriniz elimizde mevcut değilse yani tedarik aşamasında olan ürününüz mevcutsa tedarik edilip elimize ulaşmasını beklemekteyiz, ürün elimize ulaşınca siparişinize eklenmekte ve siparişiniz aynı gün kargoya verilmektedir.

Siparişimi Oluşturduktan Sonra Siparişimin Gönderimi Ne Kadar Sürmekte Ve İşlem Nasıl Olmaktadır?

Siparişiniz pandemi şartlarından dolayı size ulaşmasında gecikme yaşanabilir. Size ulaşması PTT Kargo güvencesiyle 3 – 7 gün arasında elinize ulaşmaktadır.

Siparişim ne zaman kargoya verilir?

Siparişiniz stok durumuna göre mevcut stoklarımızda var ise 24 saatte kargoya verilmektedir. Stokta yoksa ise ana depodan dağıtım deposuna aynı gün içerisinde çekilir ve siparişiniz ertesi gün kargoya verilir.

Sipariş Detayımı Nasıl Görebilirim?

Web sitemizde üyeliğinize giriş yaptıktan sonra ‘Önceki Siparişlerim’ seçeneğini tıklayarak görüntülemek istediğiniz sipariş numaranızın üzerine tıkladığınızda sipariş detayınızı görüntüleyebilirsiniz.

Sipariş numaramı nereden görebilirim?

Sipariş numaranız ‘Önceki Siparişlerim’  bölümünde oluşturmuş olduğunuz siparişlerde yazmaktadır.

 

İletişim Bilgileri

Bize siparişinizle ilgili konularda yazılı olarak iletişim formumuz aracılığıyla, iş birliği, reklam veya diğer konularla ilgili bilgi@rifkikitap.com mail adresimize mail göndererek, sesli olarak 0551 596 29 67 numaralı çağrı merkezimizi arayarak  ulaşabilirsiniz. Hatta beklemek istemediğiniz durumlarda 1’i tuşlayarak bize çağrı bırakabilirsiniz, müşteri temsilcilerimiz olabilecek en kısa sürede size geri dönüş sağlayacaklardır.

Sepetinizde ürün bulunmamaktadır
powered by ShopPHP | v4